Americký kytarista přijede do Čech poprvé a zastaví se jen v Jablonci

přidáno: 30. 6. 2015 2:49, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 30. 6. 2015 2:52 ]
Město plné tónů se bude nejprve loučit před radnicí se školáky a prázdniny pak přivítá na Letní scéně Eurocentra ve společnosti amerického písničkáře a kytaristy Christophera Paula Stellinga. 

Ze středy na úterý se přesune odpolední program před jabloneckou radnicí. „Důvod je prostý, končí školní rok, a tak jsme připravili koncert jako dárek za vysvědčení,“ konstatuje náměstek primátora Pavel Svoboda. Od 16 hodin vystoupí na podiu na Mírovém náměstí kapela Pískomil se vrací…. a jeho kapela do kapsy.

„Kapela Pískomil se vrací patří k jedné z mála profesionálních hudebních formací, které se věnují výhradně moderní dětské tvorbě. Koncert s původním repertoárem se nese v duchu energického holk´n´kluk´n´rollu, což je nový hudební styl pro mladé, malé i nejmenší,“ říká o čtyřčlenné partě, která si říká kapela do kapsy, ředitel Městského divadla v Jablonci Pavel Žur s tím, že muzikanti se prezentují zábavnými písničkami s vtipnými a nápaditými texty, kladou důraz na interakci s dětmi a nenechají je v klidu sedět. „Pískomil na koncertě naučí děti nový originální tanec, ukáže, jak se pořádně skáče do kaluží, nebo jak správně fandit nejlepšímu kamarádovi. Členové této kapely se dříve podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku,“ zve na úterní odpoledne Žur.

Čtvrtek 2. července od 17 hodin se sejde na letní scéně dospělejší publikum. Při své jediné zastávce při evropském turné se v Jablonci představí americký písničkář a brilantní hráč na kytaru Christopher Paul Stelling. Naléhavý hlas, složitý styl hraní na kytaru, styl a osobní texty jsou dramatickou a intenzivní zpovědní neklidného mladého muže. „Stelling letos na jaře vydal u Anti Records nové album, které nyní představuje ve Spojených státech i na evropském turné. Jablonec je jeho první a na aktuálním evropském turné jedinou zastávkou v České republice,“ tvrdí ředitelka Eurocentra Marta Procházková.

Další středu 8. července je na programu opět pravidelné středeční hodinka před radnicí, tentokrát pod taktovkou městského divadla. Představí se zde houslistka Adéla Štajnochrová a violoncellistka Alžběta Vlčková. Připravené mají skladby z díla Josefa Haydna, Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka, Erwina Schulhoffa a Johana Halvorsena. 

Christopher Paul Stelling
Comments