Country i tango argentino – hrdinové prvního týdne prázdninového MPT

přidáno: 3. 7. 2017 2:17, autor: Jana Fričová
Začátek prázdnin přináší do projektu Město plné tónů koncerty na letní scéně a v Tyršově parku. Posluchači si tak vychutnají španělsko-americké honky-tonk country nebo tango argentino.
Ve čtvrtek od 17 hodin vystoupí na letní scéně Eurocentra Jablonec Dead Bronco (USA/Španělsko). „Půldruhé hodiny dlouhý koncert představí skupinu hrající country, rock-a-billy a honky-tonk country, kterou BBC označilo za jeden z aktuálně nejslibnějších projektů,” říká dramaturg Eurocentra Jan Ocilka.
Kapela Dead Bronco vznikla v únoru 2012. Její členové spolu hráli v ulicích rodného města Algorta v Baskicku, posléze v místních barech a za necelý rok si vybudovali dobré jméno. V říjnu 2012 vyšlo jejich debutové album Hell. O rok později druhé a v roce 2014 vyrazili na první evropské turné.
Zajímavá bude take nedělní hodinka v Tyršově parku. “Tam se bude prezentovat od 15 hodin jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů Escualo Quintet a zpěvačka Gabriela Vermelho,” popisuje Ocilka. Program Tango argentino nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým mistrovstvím hudebním. V projektu se představí pětice vynikajících instrumentalistů Escualo kvintetu, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino, a charismatická zpěvačka Gabriela Vermelho - držitelka ceny Alfréda Radoka.
Comments