Divadlo od A do Z

přidáno: 10. 5. 2018 1:36, autor: Jana Fričová
V městském divadle MPT začne i skočí. Zahájení patřilo koncertu operních hvězd, Gabriele Beňačkové a Jakubu Pustinovi s klavírním doprovodem Marty Vaškové. 4. ročník MPT uzavře v září orchestr Musica Florea.

Operní žánr ještě doplní inscenace opery Italka v Alžíru v provedení sólistů a sboru Evropské hudební akademie a Operní gala, kde vystoupí se Severočeskou filharmonií Teplice účastníci mezinárodního dirigentského a pěveckého workshopu.

Ke slovu se dostanou také dětští zpěváci, a to na konci května při Jabloneckém hudebním festivalu pro dětské pěvecké sbory. Na něm vystoupí sbory z Jablonce, Liberce či Semil.

„Mluvené slovo bude prezentovat talk show Haliny Pawlowské 11. května či představení Hany Maciuchové Žena
Vlčí mák v červnu. V programu jsou také o prázdninách dvě pohádky pro děti a inscenace jilemnických divadelních ochotníků Sen noci svatojánské, vše na letní scéně,“ jmenuje ředitel městského divadla Pavel Žur.

V nezvyklé roli se představí také Jitka Molavcová. Ta vystoupí v závěru srpna s Petrem Ožanou v městském divadle s recitálem plným šansonů. Neobvyklé bude také obsazení mola na mšenské přehradě. „Nezapomněli jsme na něj ani letos, tentokrát jsme však vsadili na muzikálového herce Dušana Vitázka, který působí v Městském divadle Brno. Letos se pustil i na sólovou pěveckou dráhu a vydal desku plnou balad s názvem Kde. Právě s ní a svou kapelou přijede do Jablonce,“ upozorňuje Žur.

Dramaturgie zavede diváky ještě na Sluneční lázně, kde se setkají se zpěvákem Michalem Kindlem a kapelou Vltavín. „Vyvrcholením pak bude 11. září v městském divadle koncert orchestru Musica Florea,“ uzavírá nabídku ředitel divadla s tím, že v době prázdnin divadlo převezme také taktovku nad středečními hodinkami před radnicí.
Comments