Klavír a bubny rozbuší jabloneckou dlažbu

přidáno: 15. 5. 2015 1:16, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 15. 5. 2015 1:17 ]
Základní umělecká škola v Jablonci nad Nisou bude hlavním aktérem pořadů, které se odehrají příští týden v úterý a ve středu ve městě v rámci festivalu hudby a divadla Město plné tónů. Kromě Mírového náměstí obsadí malí a mladí muzikanti také náměstí Dr. Farského.

„Klavír pod širým nebem je už tradiční akcí naší školy. V úterý 19. května od 13 do 17.30 hodin budou na improvizovaném podiu na nám. Dr. Farského naši žáci hrát nejen na klavír,“ říká ředitel jablonecké ZUŠ Vít Rakušan, který doufá v přízeň počasí. 

Dobrá předpověď zatím slibuje i hezkou středu 20. května na Mírovém náměstí. „Středeční dopoledne od 10 hodin bude patřit zvláště nejmenším Jablonečanům a dětem z mateřských škol, pro které jsme připravili hodinový pořad, v němž vystoupí děti z tanečního a hudebního oboru,“ připomíná Rakušan s tím, že odpoledne řady žáků místní ZUŠ rozšíří hosté z liberecké ZUŠ Jabloňová. „Odpoledne od 16 hodin vystoupí na jevišti na Mírovém náměstí společně BRASS Jablonec a známý soubor ARIES z Liberce,“ doplňuje pozvánku ředitel. 

„Překvapilo mě, na jak vysoké úrovní žáci zdejší umělecké školy jsou, a na jejich vystoupení se osobně velmi těším,“ zve na program Města plného tónů náměstek primátora Pavel Svoboda, který nad 2. ročníkem festivalu převzal záštitu. 


Soubor bicích nástrojů ARIES ze ZUŠ Jabloňová v Liberci.


Comments