Komedie roku 2015 zve diváky na letní scénu

přidáno: 6. 6. 2016 3:38, autor: Jana Fričová
Město plné tónů přináší tento týden první činoherní představení. V úterý večer se na letní scéně Eurocentra představí se svou Komedií roku 2015 liberecké divadlo F. X. Šaldy. Diváky očekává také SPS Janáček a Jablonecký komorní orchestr.

Liberecké nastudování Molierovy hry Škola žen si z 16. ročníku GRAND FESTIVALU SMÍCHU v Pardubicích odvezlo nejprestižnější cenu Komedie roku 2015. V úterý 6. června od 20 hodin budou mít jablonečtí diváci možnost inscenaci Divadla F. X. Šaldy vidět na letní scéně Eurocentra v rámci festivalu Město plné tónů.

Tímto naplňujeme naši vizi, že MPT bude nejen přehlídkou hudebních žánrů, ale že se zde představí také mistři slova. Po loňských zkušenostech se letos budeme setkávat s větším podílem divadelních inscenací a Škola žen bude tou letošní první,“ říká náměstek primátora Pavel Svoboda. 

O den později, ve středu 8. června, bude opět připravené pódium na Mírovém náměstí. „Tentokrát se na jeho prknech mezi 16 a 17 hodinou představí tradiční jablonecké hudební těleso, a sice smíšený pěvecký sbor Janáček,“ zve ředitel základní umělecké školy Vít Rakušan a hned přidává ještě jednu pozvánku. „V pondělí 13. června začíná v 19 hodin v městském divadle absolventský koncert hráčů Jabloneckého komorního orchestru a jejich hostů. A určitě i tady se budou mít posluchači na co těšit.“ 

Comments