Maďarské děti se na radnici představily česky zpívanou písní

přidáno: 26. 5. 2017 1:58, autor: Jana Fričová
Maďarský dětský pěvecký sbor Napsugar z Nyíregyházy rozezpíval v pátek dopoledne jabloneckou radnici, kde je přivítal náměstek primátora Miloš Zahradník. V jejich podání česky zazněla také Má hvězda od Bedřicha Smetany.
Maďarský sbor přijel na pozvání místního sboru DPS Vrabčáci, aby se zúčastnil Jabloneckého hudebního festivalu. V něm poměří své pěvecké síly hned několik sborů z Jablonce i dalších míst v republice, např. představí DPS Kopretina a Mládežnický sbor ZŠ Karla Dvořáčka Ostrava-Orlov
á, vokálně instrumentální soubor Carmina ze ZUŠ Frýdlant, Jablonec budou reprezentovat ještě DPS Rolnička a DPS Zvoneček ze ZŠ Liberecká a Příležitostný sbor Gymnázia Dr. Randy. Začátek je v 17 hodin.
Sbor Napsugar přicestoval do Jablonce ve čtvrtek 25. května a hned v pátek dopoledne je v obřadní síni magistrátu přivítal náměstek primátora Miloš Zahradník. „Velmi mě potěšilo, že jsem děti mohl přijmout, a český zpívaná Smetanova Má hvězda mě potěšila ještě více. Právě Maďarsko mám hlavně spojené s dovolenými u Balatonu před rokem 2000, a tak dnešní setkání s malými zpěváky mi zase o něco rozšířilo obzory,“ usmíval se náměstek.
Děti z jabloneckého radnice odjely na návštěvu liberecké ZOO, pak je čekalo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci a po zkoušce v divadle samotné vystoupení na Jabloneckém hudebním festivalu, který je součástí letního Města plného tónů. Další vystoupení mají plánované v sobotu 27. května v Semilech.
Comments