Nenechte si ujít malijskou skupinu na letní scéně a irský folk v Tyršových sadech

přidáno: 1. 7. 2016 5:37, autor: Jana Fričová
Mali a Velká Británie budou státy, z nichž přijedou hudební hosté dalšího týdne Města plného tónů v Jablonci nad Nisou. Seznámit se s nimi bude možné ve čtvrtek na letní scéně Eurocentra a v neděli v Tyršových sadech.

Ve čtvrtek 7. července se letos poprvé v pět hodin setkáme na letní scéně. Opět zahájíme pravidelná čtvrteční setkání s příjemnou hudbou z celého světa,“ říká ředitelka Eurocentra Marta Procházková. Na letní scéně se tentokrát představí VIEUX FARKA TOURÉ TRIO z Mali. 

„Malijský zpěvák a písničkář má neuvěřitelné žánrové rozpětí od tradiční africké lidové hudby, přes soul, blues a reggae, až po rock,“ říká dramaturg Eurocentra Jan Ocilka o muzikantovi, který spolupracoval s mnoha renomovanými umělci, jako je Derek Trucks, John Scofield, Dave Matthews, či se svým otcem Ali Farkou Touré. „V roce 2010 vystoupil po boku Shakiry, Alicie Keys a K’naana na úvodním ceremoniálu světového poháru FIFA v Jihoafrické republice,“ připomíná Ocilka a pokračuje: „Jeho duchaplné a uchopitelné skladby i pevné ukotvení v tradiční hudbě z něj udělaly jednoho z mezinárodně nejuznávanějších afrických hudebníků dneška.“

Ani návštěvníci nedělního odpoledního koncertu v Tyršových sadech nebudou zklamaní. V 15 hodin tu vystoupí  DR. BLUEGRASS & THE ILLIBILLY 8 z Velké Británie. Jihoanglická bluegrassová kapela vznikla v zimě roku 2009. Svůj unikátní výběr písní čerpá z tradičního bluegrassu, gospelu, irského folku, ale i popu a rocku, které hraje s mladistvou energií. Vlastním nákladem vydali dvě hudební alba: Something old, Something New, Something Borrowed and Something Blue a 25,000 miles. Procestovali celou Evropu od norských fjordů po francouzské vinice, aby se letos poprvé zastavili i v České republice.  
Comments