Poprvé budou součástí MPT také kina

přidáno: 3. 5. 2018 4:08, autor: Jana Fričová
Novinkou letošního ročníku bude začlenění kin do nabídky MPT. Hrát se bude v kině Radnice a poté v letním kině.

„Říkali jsme si, že je dobré Jablonečákům ukázat, že i místní kina jsou významnou složkou zdejší kulturní infrastruktury. Je skvělé, že se pro tento projekt spojí více kulturních subjektů a dohromady vytvoří opravdu nabitý několikaměsíční program, kde si každý najde to své,“ vysvětluje důvod zapojení kin do MPT Barbora Irglová.

Podle jejích slov je dramaturgie složená pouze z hudebních filmů. „Výběr nám dost ulehčil fakt, že se letos Asociace českých filmových klubů rozhodla uvést v rámci Projektu 100 v srpnu do kin kultovní filmy se zaměřením na muzikál. Kromě těchto srpnových titulů ještě v rámci MPT promítneme divácky velmi oblíbený moderní muzikál La La Land, který plánujeme na 11. května v kině Radnice za symbolické vstupné 10 korun,“ doplňuje Irglová s tím, že cenově zvýhodněné bude i vstupné na srpnové tituly.

„Bez zajímavosti určitě není fakt, že muzikály uváděné v srpnu jsou zrestaurované snímky, které si diváci budou moci užít na velkém plátně a v odpovídající kvalitě. Takže i když se jedná o starší tituly, jež už možná každý zná, atmosféra letního kina a kvalitní obraz i zvuk dokáží zážitek z filmu posunout ještě o několik úrovní výše,“ zve na hudební filmovou produkci tohoto léta Barbora Irglová.

Kromě již zmíněného filmu La la land mohou diváci vidět např. muzikály Mouling Rouge, Vlasy, Rok ďábla, Limonádový Joe, Zpívání v dešti a mnoho dalších. Program je už teď na plakátech nebo na www.mestoplenetonu.cz
Comments