Prázdniny přivítají BomBarďák a učitelé, na přehradu zve Svěcený

přidáno: 27. 6. 2016 6:15, autor: Jana Fričová   [ Aktualizováno 10. 2. 2017 2:32 uživatelem Vít Rakušan ]

Poslední červnový týden se bude festival Město plné tónů loučit se školní docházkou. Zároveň bude lákat na přehradní molo, kde se představí český houslový virtuos Jaroslav Svěcený.
Příhody kluka BomBarďáka je dárek pro všechny kluky a holky, které čekají příští týden vytoužené prázdniny. V úterý 28. června od 16 hodin jsou na Mírovém náměstí připravené krátké scénky, divoké struny a bláznivé řeči. Jde o interaktivní hudebně-divadelní představení pro děti, které účinkující vtahují do děje. „BomBarďák není úplný vzor vašich dětí. Ale zase na něm můžete ukázat, že se například škola nezapaluje, zvířata netýrají a rodiče nezamykají na balkon,“ zve děti i jejich rodiče k pódiu před radnici náměstek primátora Pavel Svoboda, který festivalu udělil záštitu.
Ve středu odpoledne na stejném místě a ve stejný čas, tedy na pódiu před radnicí od 16 hodin, se se školním rokem rozloučí zpívající učitelé. „Jsme sbor 11 učitelů z místních středních škol i základní umělecké a rádi občas zpíváme. I proto se jmenujeme MY JEN NĚKDY. Věříme, že se náš repertoár bude všem posluchačům líbit,“ říká sbormistryně a učitelka ZUŠ Petra Koutecká. Jazzovou tóninu pak ještě přitvrdí Jazztet ZUŠ. „Tímto odpolednem se jablonecká základní umělecká škola víceméně rozloučí s programem Města plného tónů,“ komentuje červnovou dramaturgii středečních vystoupení na Mírovém náměstí ředitel ZUŠ Vít Rakušan.
A pokud ve středu nebudete mít hudby dostatek, další příležitost bude večer. „Od 20 hodin na vás čeká hudební lahůdka na mole jablonecké přehrady. Představí se zde český houslový virtuos Jaroslav Svěcený společně s akordeonistou Ladislavem Horákem a kytaristou Miloslavem Klausem,“ pokračuje nabídce Svoboda.
„Vstupné na tento výjimečný koncert je volné a doufáme, že nám bude přát, stejně jako v předchozích letech, počasí. Pokud by se snad nevydařilo, pak střechu nad hlavou nabídne všem městské divadlo,“ ujišťuje všechny potencionální posluchače ředitel divadla Pavel Žur.

Comments