Schůzka se symfonií na přehradním mole

přidáno: 15. 6. 2015 1:39, autor: Vít Rakušan
Druhý ročník festivalu Město plné tónů, které probíhá pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody, nabídne svým divákům tento týden kromě scény na Mírovém náměstí také slavnostní prostory kostela sv. Anny, kamenné podium městského divadla i romantiku přehradního mola. Svou hudbu si tak najde milovník téměř každého hudebního stylu.

V úterý se bude v kostele sv. Anny slavit. „Od 18 hodin je zde připravený slavnostní koncert Jabloneckého komorního orchestru z naší školy k jeho 10. výročí založení,“ říká ředitel ZUŠ Jablonec Vít Rakušan. 

Ve stejný den je pro fanoušky jazzu připravený koncert světově známého slovenského jazzového trumpetisty Laca Deczi a jeho kapely Celula New York. „Na své turné si pozval také několik hostů, a to amerického hráče na foukací harmoniku Chrise DePino, zpěváka, kytaristu a klavíristu Franka Bartoše i zpěvačky Lindu Milotovou, Miru Deckerovou a Annu Černou,“ říká ředitel městského divadla Pavel Žur s tím, že slavného jazzmana uvidí ještě ve středu dopoledne od 9 hodin školáci a studenti. 

Středa odpoledne už tradičně patří otevřené scéně na Mírovém náměstí. „Tentokrát se zde představí od 16 hodin soubory Violka a Jazztet naší základní umělecké školy,“ zve za pořadatele Vít Rakušan.  

A v pátek večer už se rozezní Město plné tónů na hladině jablonecké přehrady. První letošní produkce na mole patří Podkrkonošskému symfonickému orchestru. „Zazní Čajkovského Slovanský pochod, Dvořákova Novosvětská a Smetanova polka z Prodané nevěsty,“ zve v pátek na osmou hodinu večer k přehradě Pavel Žur.Comments